Impressum

Sport-Fly

Kursy wędkarstwa muchowego
Wędkarstwo muchowe to piękna metoda połowu ryb, to piękno obcowania z dziką przyrodą. Dla wielu jest to najpiękniejsza metoda połowu pstrągów i lipieni. To sztuka przechytrzenia pstrąga - najwspanialszego władcy górskich rzek i potoków. Złowienie na delikatną małą muszkę srebrzystego mieszkańca górskich rzek, ostrożnego lipienia , to też nie lada wyczyn.

W ostatnim czasie wędkarstwo muchowe przeżywa swój prawdziwy rozkwit. Mając na uwadze rosnące zainteresowanie tą piękną metodą połowu ryb postanowiliśmy powołać do życia Szkołę Wędkarstwa Muchowego. Instruktorem prowadzącym kursy jest Marek Kruszecki, jeden z najlepszych polskich wędkarzy muchowych posiadający na swoim koncie również osiągnięcia sportowe na arenie międzynarodowej. Pokaże on Państwu piękno oraz zdradzi sekrety togo fascynującego sportu. Pod jego okiem będziecie Państwo ćwiczyć techniki rzutów i metody wędkowania. Pokaże on Państwu jak skręcić muchę i przekaże najważniejszą wiedzę w tej dziedzinie .
Program szkolenia składa się z trzystopniowych kursów. Każdy uczestnik naszego kursu będzie mógł wybrać sobie program szkolenia i dopasować go do swoich potrzeb i możliwości:

kurs I stopnia podstawowy - kierowany jest do osób które chcą rozpocząć naukę łowienia na muchę, jak i dla tych z Państwa, którzy swóje pierwsze doświadczenia w wędkarstwie muchowym mają już za sobą. W trakcie tego kursu przekażemy Państwu najistotniejszą część wiadomości koniecznych do rozpoczęcia wędkowania na sztuczną muchę, oraz do wzbogacenia swoich dotychczasowych umiejętności.

kurs II stopnia dla zaawansowanych - kierowany jest do wędkarzy, którzy chcą rozszerzyć i udoskonalić swoją dotychczasową wiedzę na temat wędkarstwa muchowego, sposobów łowienia ryb oraz kręcenia sztucznych much i naśladowania drobnej fauny wodnej. W trakcie kursu przekażemy Państwu informacje na temat najnowszych trendów w wędkarstwie muchowym.

kurs III stopnia mistrzowski - w chwili obecnej opracowujemy szczegóły kursu. W najbliższym czasie podamy Państwu dokładne informacje na ten temat.

Każdy stopień kursu organizowany jest w dwóch wariantach, to znaczy przewidujemy kurs weekendowy dla osób, które mogą poświęcić tylko weekend na naukę oraz kurs tygodniowy, na którym będziecie Państwo mieli więcej czasu na szkolenie i przyswojenie sobie nabytej wiedzy.

Uwaga !
Abyśmy mogli zapewnić Państwu odpowiedni poziom szkolenia maksymalna ilość osób biorących udział w kursie wynosić może 7 osób, minimalna liczba kursantów to 3 osoby.
Na czas trwania kursu zapewniamy każdemu z uczestników sprzęt wędkarski tj. wędkę, kołowrotek, sznur muchowy, przypony, muchy, oraz buty do brodzenia.
Niezależnie od tego, iż uczestnikom zapewniamy sprzęt konieczny do nauki, jeżeli posiadacie Państwo swój własny, prosimy o zabranie go ze sobą. Pomożemy Państwu na miejscu w jego ocenie .
Ze względów bezpieczeństwa każdy z uczestników powinien posiadać okulary (najlepiej polaryzacyjne). Prosimy również uczestników o zabranie ze sobą odzieży przeciwdeszczowej.

Sport-Fly.eu