Impressum

Kurs II stopnia dla zawansowanych rozszerzony – tygodniowy

Kurs rozpoczyna się w poniedziałek po południu, a kończy w niedzielę. Na wydłużonym kursie będziecie Państwo mieli więcej czasu na zgłębienie zagadnień programu oraz na przyswojenie sobie nabytej wiedzy.

Program kursu

Dzień pierwszy
Kurs rozpoczyna się o godz. 16.00 omówieniem nowości sprzętowych oraz nowych trendów w wędkarstwie muchowym.

Dzień drugi
Od godz. 9.00 do 12.00 omówienie problematyki „jak ryby widzą”. Życie i zachowanie się ryb łowionych na muchę, oraz kilka praktycznych uwag na temat stosowanych węzłów i przyponów oraz łączenia linki z przyponem. Po południu pokaz technik rzutowych na trawie, rzuty: skandynawski, spod kija, Rool Cast, Spey Cast, Double Spey Cast.

Dzień trzeci
Od godz. 9.00 do 12.00 - cykl życia owadów oraz naśladowanie drobnej fauny wodnej. Po południu techniki i metody łowienia – najnowsze trendy.

Dzień czwarty
Od godz. 9.00 do 12.00 wykonywanie sztucznych much (sucha mucha) - naśladowanie i sposoby kręcenia. Po południu doskonalenie technik połowu na suchą muchę.

Dzień piąty
Od 9.00 do 12.00 wykonywanie sztucznych much (mokra mucha, streamer) - naśladowanie i sposoby kręcenia. Po południu doskonalenie technik połowu na mokrą muchę i streamera.

Dzień szósty
Od godz. 9.00 do 12.00 wykonywanie sztucznych much (nimfa) - naśladowanie i sposoby kręcenia. Po południu trenowanie technik połowu na nimfę: dolna nimfa, krótka i długa oraz górna nimfa.

Dzień siódmy
W tym dniu omówimy strategię i taktykę nad wodą oraz będziemy doskonalić poznane techniki łowienia.

Sport-Fly.eu