Impressum

Kurs I stopnia podstawowy rozszerzony – tygodniowy

Rozpoczyna się w poniedziałek po południu i trwa do niedzieli.
Jest to kurs dla osób, które chcą więcej czasu przeznaczyć na naukę , a tym samym lepiej poznać tajniki wędkarstwa muchowego. Kurs przeznaczony jest jak wyżej, dla osób początkujących oraz tych, które swój pierwszy krok w wędkarstwie muchowym mają już za sobą.

Program kursu

Dzień pierwszy
Kurs rozpoczyna się o godz. 16.00 i trwa do 18.00 . Tematem pierwszego spotkania będzie omówienie sprzętu stosowanego do połowu na sztuczną muchę, w tym nauka wiązania przyponów i stosowanych węzłów oraz ogólna charakterystyka ryb łowionych tą metodą.

Dzień drugi
Od godz. 9.00 do 12.00 zapoznanie się z cyklem życia owadów – charakterystyka, rozpoznanie i sposoby ich imitacji (wyjście nad wodę). Po południu trening rzutowy na trawie - techniki rzutów: z nad głowy, boczny, skandynawski, rolowany- rool cast .

Dzień trzeci
Od godz. 9.00 do 12.00 sposoby imitacji owadów – nauka kręcenia much część I.
Po południu 15.00 do 18.00 trening rzutowy na trawie – doskonalenie technik rzutowych.

Dzień czwarty
Od godz. 9.00 do 12.00 metody połowu ryb na sztuczną muchę. Poznacie Państwo metodę połowu na suchą muchę, mokrą muchę i nimfę. Omówimy charakterystykę i zachowanie się ryb. Po południu od godz.15.00 do 18.00 trening rzutowy nad wodą z naciskiem na suchą muchę.

Dzień piąty
Od godz. 9.00 do 12.00 krótkie omówienie problematyki „jak ryby widzą”. Nauka sposobów imitacji owadów oraz nauka kręcenia much część II.
Po południu trening nad wodą – nauka łowienia metodą mokrej muchy.

Dzień szósty
Od godz. 9.00 do 12.00 zapoznacie się Państwo z taktyką i strategią nad wodą.
Po południu trening nad wodą – metoda połowu na nimfę

Dzień siódmy
Etyka w wędkarstwie muchowym oraz doskonalenie nabytych umiejętności.

Sport-Fly.eu